PODCASTY, které nás inspirují

01.11.2020

Podcasty týkající se duševního zdraví:

NESPAVCI

Vydává: Český rozhlas

Nespavci je autorská podcastová série Magdaleny Hejzlarové o nespavosti a jejích paradoxech. Sama s ní má letitou zkušenost, i proto se v šesti epizodách vypravuje za lidmi, kteří se se spánkovými potížemi také potýkají. Jejich příběhy jsou často spíš o cestě, než o jednoduchém řešení. Pracují, studují, tančí, starají se o děti. Pravidla spánkové hygieny znají i pozpátku a spánek pořád nikde. Všechny je spojuje velká vnitřní síla a odhodlání se svému nespaní postavit čelem.

ZDE: https://podcasty.seznam.cz/podcast/nespavci

Diagnóza F

Nejen o duševních nemocech s psychology, psychiatry a psychoterapeuty. 

ZDE: https://wave.rozhlas.cz/diagnoza-f-5183697

Hovory o duši

Život za zdí

ZDE: https://www.youtube.com/@ZIVOTZAZDI

Balanc

Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů. Je odpovědí na náročnou dobu a společnost, která vyvolává deprese, úzkosti a nadměrný stres. 

ZDE: https://wave.rozhlas.cz/balanc-7595065/o-poradu

SÁDLO

Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla. V šesti dílech se setkáváme s desítkami žen, které se Ridině ozvaly na veřejnou výzvu přes sociální sítě - otevřeně vypráví o svých traumatech, o silných i slabých chvílích a o vnitřních soubojích s očekáváním okolí i tím svým vlastním.

ZDE: https://wave.rozhlas.cz/sadlo-8398667/o-poradu